Hastanemizde hastaların konaklaması:

Evimizi  paylaştığımız hayvanların hastalık süreçlerinde kendilerini evlerindeki gibi  hissetmeleri için bir ortam yaratıyoruz.

Hastanemizde hastalık tiplerine göre dizayn edilmiş servisler  bulunmaktadır. hAvalandırılması, optimal ısı ayarlaması yapılmış odalarda hastalar, hekim ve teknikerler tarafından 24 saat gözlem altında tutulur. Günlük ağırlıkları ölçülerek, yediği yemeklere, yaptıkları dışkılara kadar takip edilir ve günlük düzenli genel muayenelerini olurlar. Bu servisler;

 

  • Veteriner yoğun/kritik bakım servisi : yoğun gözetim gerektiren kritik durumdaki hastalara yaşam desteği verebilmek için hazırladığımız servisimizde 7/24 veteriner hekim desteği ve yaşam destek üniteleri  sunmaktayız. Kritik durumdaki bu hayvanlar ölüme yakın olabileceğinden, sonuçların tahmin edilmesi zordur, ne yazıkki bu yoğun bakıma rağmen hayvanları kaybedebilmekteyiz. Yoğun bakım servisimizde  deneyimli veteriner hekim ve teknikerlerimiz, devamlı gözetime ihtiyaç duyan hastaları sürekli tetkik ederler.

 

  • Enfeksiyoz hatalıklar servisi: bulasıcı hastalıklar için hazırladıgımız servisimizde havalandırma, dezenfekte edilebilir hayvan kalış yerleri ve yaşam destek üniteleri sağlamaktayız. Veteriner enfeksiyöz hastalıklarda deneyimli veteriner hekim ve teknikerleri ile evcil hayvanınıza 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz.

 

  • Ameliyat /operasyon sonrası servisi:  evcil hayvanınız bir sedasyon veya anestezi geçirmişse, iyileşme sürecine yardımcı olacak bazı temel kurallar vardır. Uygun havalandırma iklim koşulları ile Hazırlanmış odalarda hayvanlar oksijen ve ısıtılmış kabinlerinde konusunda deneyimli veteriner hekim ve tekniker tarafından sürekli gözetim altında tutulur. Anesteziyi gercekleştiren veteriner hekim tarafından yapılan ağrı yönetimi ile hayvan konforlu ağrısız bir ameliyat sonrası dönem geçirir.

Köpek konaklama

 

Kedi konaklama

 

 

 

 

 

Paylaş