Onkoloji, vücutta var olan tümörlerin oluşumu, nedenleri, tanısı, tedavisi ve kalıtımla ilişkisini inceleyen bilim dalıdır. Kanserin ilaçla tedavisi anlamına gelen kemoterapi uygulamalarını inceleyen tıbbi onkoloji aynı zamanda kanserden korunma, kanser taraması ve erken tanı uygulamalarınıda inceler.

İstanbul Hayvan Hastanesinde evcil hayvanlar için bütünleştirici ve kapsamlı bir bakım sağlamak için onkoloji servisimiz mevcuttur.

Onkoloji hizmetinin ana işlevi, evcil hayvan kanser hastalıklarını iyileştirmek amacıyla tedavi etmektir. İstanbul Hayvan Hastanesinde tedavi edilen en yaygın tümör türleri şunlardır:

Lenfoma, mast hücre tümörleri, kedi enjeksiyon bölgesi sarkomları, osteosarkom, yumuşak doku sarkomu ve meme bezi tümörleridir. Bununla birlikte adını saymadığımız diğer kanser türlörünüde tedavi etmekteyiz.

 

Hastalığa Yaklaşımımız

Veteriner onkoloji, dahiliye, patoloji, cerrahi, diagnostik görüntüleme uzmanlarımızla iş birliği yaparak kanser tanısı ve tedavisi için ekip yaklaşımı ile hastalığa çözüm aramaktadır.

Tedavi

Bazı durumlarda tümörlerin tek başına yada diğer tedavilerle birlikte cerrahi olarak alınması, kanseri kontrol edebilir ve evcil hayvanınız için en iyi yaşam kalitesini sağlayabilir. Vcil hayvanlar aşağıdaki rutin olarak uygulanan tedavilerden yararlanabilirler:

Kemoterapi

İmmunoterapi

Cerrahi

Etiketler

Paylaş